תחומי טיפול

תחומי טיפול, בהם אנו מטפלים בקליניקה שלנו. 

הטיפול מאפשר מפגש עם הילד ועם הוריו, ביחד ו/או לחוד. ילדים צעירים מביעים עצמם בקלות יחסית דרך משחק. זהו איזור הנוחות שלהם. באמצעות משחק משותף הילד מביע עצמו, משתף בהתנסויות יומיומיות שחווה ומעלה תכנים מתוך עולמו הפנימי. אנו יוצרים ביחד מרחב טיפולי אשר בו המטפל מנסה להבין ולהתבונן בקשיים ולעזור לו ולהוריו להתמודד עמם.

הנה מקצת הקשיים ההתפתחותיים – רגשיים המובילים את המשפחה להיעזר בטיפול פסיכולוגי פרטני : עיכוב התפתחותי, קשיים בוויסות חושי ו/או רגשי, קשיים בתקשורת ובמיומנויות חברתיות, בעיות התנהגות בבית ובגן, פחדים וחרדות, קשיים בהתקשרות ראשונית, אילמות סלקטיבית, הסתגרות, ביטחון עצמי ירוד.

גיל הנעורים הוא גיל של שינויים. שינויים של הגוף הפיזי משפיעים מאוד על תהליכי הנפש וההיפך. לעיתים, השינויים גורמים לחוויות מטלטלות ולחוסר יציבות רגשית. שיחות עם איש מקצוע, תורמות לפיתוח שיח רגשי, תורמות בעיבוד החוויות ומעודדות התבוננות פנימית ויכולת מנטליזציה. מתוך הסבל והמצוקה תתאפשר התפתחות ותתאפשר צמיחה. במקביל נשתמש בכלים יישומיים מתחומי CBT ומיינדפולנס להקלה בהתמודדות היומיומית של בני הנוער.

טיפול פסיכולוגי הנועד לטפל בקשיים ההתפתחותיים והרגשיים של ילדים וילדות באמצעות שינוי התפיסות וההתנהלות ההורית. ההורים הם סוכני השינוי העיקריים עבור הילד. בפגישות ניצור מרחב חשיבה לא שיפוטי אשר יאפשר התבוננות מעמיקה על הקשיים של הילד או הילדה ושל המשפחה.

הגישה הטיפולית שלי הינה אינטגרטיבית ונועדה לעודד יכולת חשיבה והתבוננות משותפים כמו גם התנסות בכלים חינוכיים יישומיים.

טיפול בהורות נועד עבור אלו אשר רוצים להביא לשיפור בחוויה ההורית שלהם, לעבור תהליך אישי ומשפחתי ולקבל כלים יישומיים לטווח ארוך.

הורות לילדים על הרצף התקשורתי יכולה להיות שונה ומאתגרת. היא ייחודית ומזמנת הזדמנויות וקשיים. אני מציעה ליווי של הורים במסעם האישי, תוך הקשבה וחשיבה משותפת, תמיכה וייעוץ.

במידת הצורך, נוכל להבנות התערבות טיפולית ממוקדת עבור קשיים התפתחותיים, כגון: אכילה, גמילה, שינה, פחדים וחרדות, קיבעונות, שינוי הרגלים, ויסות חושי ועוד.

חיזוק ההורה הינו בעל חשיבות עצומה ויכולה לתרום להתפתחות הפיזית והרגשית של ילד עם ASD ולחיזוק הקשרים בתוך המשפחה.

ילדים עם הפרעת קשב וריכוז עלולים לאתגר מאוד את המערכת החינוכית, את ההורים ואת הסביבה שלהם.
יחסית בקלות, הורים רבים מחליטים על מתן תרופות להקלה על הפרעת הקשב.
מתוך גישת הבריאות הטבעית, אני מציעה ליווי וייעוץ להורים על בסיס שילוב של שינויים יישומיים באורח חיים, פיתוח ההבנה להתנהגות הילד וההקשבה לצרכים האינדיווידואליים שלו, חיזוק הקשר הורה-ילד ואסטרטגיות התמודדות עם הפרעת הקשב. מומלץ!